Masaža: Vodič za uživanje

Autor:

10.04.2017 10:32

Foto:

Foto:



Masaža je uvek dobrodošla - kad poželite relaksaciju posle stresnog dana ili opuštanje napetih mišića, a terapeut je osoba koju najviše volite onda kad vam treba čarobni dodir koji vraća u život vaše umorno telo. Predstavljamo vam dve masaže koje će posle najstresnijeg i najnapornijeg dana svoriti ugodan osećaj vašem telu i psihi, jer važno je organizmu pokloniti trenutke potpunog opuštanja

Relaks masaža se koristi isključivo u cilju uklanjanja umora i relaksacije, kao što njen naziv i govori. Nije smišljena da ima terapeutski efekat, a koncipira se prema specifičnim željama i potrebama klijenta, odnosno izvodi se na celom telu ili parcijalno (samo noge, stopala, leđa, abdomen, lice, ruke). Najbolje je da se radi u nekom tihom prostoru, sa ambijentalnom muzikom i prigušenim osvetljenjem. U nju se može uključiti i aromaterapija. Za vreme tretmana klijent može ostati miran i tih ili razgovarati sa terapeutom, a moguća je i masaža u paru. Ovakva vrsta masaže traje od pola sata do dva sata i preporučuje se ljudima svih godišta. Osmišljena je da poboljša cirkulaciju i pokretljivost tela, oslobodi niskog stepena bola u mišićima, a najviše utiče na celokupno opuštanje organizma.

Masaža vulkanskim kamenjem je postala popularna devedesetih godina prošlog veka, iako je to drevna praksa lečenja koja se koristila još u starom Egiptu, Severnoj Americi i Indiji. To je forma masaže koja ima iste principe kao regularna švedska masaža, s tim da se od nje razlikuje u tome što se koristi i zagrejano kamenje. Ovo je vrsta termoterapije u kojoj se kamenje postavlja na delove tela, a koristi ga i terapeut za lagano pritiskanje mišića. Ona pomaže da se mišići i meka tkiva opuste, smanjuje se bol i poboljšava cirkulacija, dok se celokupni organizam umiruje i relaksira. Dokazano je da masaža vulkanskim kamenjem ima pozitivno dejstvo na kardiovaskularni, limfni, mišićnoskeletni, endokrini, nervni i digestivni sistem.

Komentari. (0)

Loading