Ana Manojlović
Ana je zamenila Radu Đurić u Beogradskoj hronici: Vozim se prevozom, ne molim za petice sinu, stojim u redu na kasi
16.05.2024 19:02
Ana Manojlović je zamenila Radu Đurić u Beogradskoj hronici, ovo o njoj niste znali
Ana Manojlović, voditeljka Beogradske hronike, jedne od najdugovečnijih emisija, svakodnevno je u našim domovima.
- Ja sam prvenstveno novinarka, potom urednica i tek na kraju voditeljka Beogradske hronike. To zahteva ozbiljnu pripremu, dobru informisanost, osmišljavanje tema, sagovornika i na kraju realizaciju emisije uživo u studiju.
Odricanja postoje, ali ja ovaj posao zaista volim, pa to i nije veliki problem. Imam manje vremena za dugačke kafe sa drugaricama, ali pola sata za omiljeni kafić uvek nekako pronađemo.
Koje poruke prijatelji i poznanici pokušavaju da preko vas pošalju čelnim ljudima grada, koji vam često gostuju u programu?
- Obično me pitaju da li mogu da im pomognem oko upisa deteta u vrtić ili nekog komunalnog problema. Žao mi je kad moram da ih razočaram i kroz šalu kažem: “Ako hoćeš da vas ne prime, samo mene pomeni”.
Pročitajte Cela Jugoslavija je uzdisala za njom - Ljiljana Lašić iz Pozorišta u kući danas izgleda ovako (foto)
Ne radim ništa preko veze, jer to znači zaduživanje kod onih čiji rad treba kao novinarka da kontrolišem. I to moji prijatelji poštuju. Istovremeno, uvek im objasnim kako idu procedure i kome mogu da se obrate ako nešto ne ide po zakonu i pravilima. Primedbe proverim, pa onda prenosim uživo u programu.
Koliko vremena je trebalo da prođe da bi uz vaše ime prestalo da se navodi “voditeljka koja je zamenila Radu Đurić”?
- Rada je svakako ostavila trag u Beogradskoj hronici, ali mi se čini da sam za kratko vreme obojila emisiju i nekim meni svojstvenim nijansama. Gledaoci su to prepoznali i prihvatili, a ja ću se truditi da i u budućnosti opravdam poverenje.
Kako održati rejting u vreme kada mnoge televizije imaju popodnevni informativni program?
- Nije stvar u rejtingu, nego u poverenju. Osluškivanje potreba onih koji žive u Beogradu, razumevanje njihovih problema i ukazivanje na propuste onih koji bi trebalo da čine da ovaj grad dobro funkcioniše recept je za poverenje, samim tim i za gledanost.
Gledaoci ne vole laganje, prenemaganje i nametanje besmislenih tema. Znaju da se vozim sa njima u gradskom prevozu, da vozim iznajmljeni bajs na Adi, da stojim u redu na kasi, ne molim za petice svom sinu, plaćam kartu kao i oni i – veruju mi.
Nedavno ste pokrenuli podkast "Analogija". Da li je to pokušaj da se ide u korak sa trendovima ili potreba da se kaže nešto više?
- I jedno i drugo, zapravo. Mislim da je RTS-u potreban ozbiljan podkast, a Beogradska hronika je forma koja ne dozvoljava dugačke razgovore. Pokrenula sam ga kako bih pomogla širenju dobrih ideja i vrednosti kod publike, koja ne gleda televiziju.
Pročitajte O razvodu Rade Đurić i dalje priča, zašto je posle fatalne ljubavi i dvoje dece rekla kraj
Nadam se da ću u tome uspeti. To je jedan novi svet za mene i tek otkrivam njegove zakonitosti. Ako imate savet ili ideju kako da se probijam do te publike, rado ću vas saslušati. U međuvremenu, zapratite me na Jutjubu @analogija-podkast.
Da li vam je Aleksandar Šapić “oprostio” što ste mu u programu uživo ukazali na paradoks da kritikuje vozače koji su sami u kolima, a i on to radi?
- Taj deo razgovora je postao viralan. Mada, bilo je u tom intervjuu mnogo ozbiljnih momenata, za koje verujem da mu nisu prijali.
Ljute se nosioci vlasti kada novinari ukazuju na propuste, nelogičnosti i nefunkcionalnosti sistema kojim upravljaju. Ali, na njihovu sreću, a našu žalost, sve je manje takvih novinara.
Komentari. (0)